• 2 płyty DVD

    Teraz tylko
    40,00 zł

    Ponad 4 godziny, ujęcia z różnych kamer, prawa i lewa ręka
Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9

Czytelnia / Efekty i kostki

Efekty Electro-Harmonix

Data dodania: 06-05-06
Język:  
Autor: www.kisielewski.com.pl
Dział: Efekty i kostki
Dystrybutor: kisielewski.com.pl

KISIELEWSKI s.c
ul. Szkolna 68
62-031 Lubon
POLAND
PL7772784258
tel.++48 61 810 35 56
fax ++48 61 810 61 98
mob.++48 509 750 610

Efekty firmy Electro-Harmonix z pewnością nie wymagają specjalnej rekomendacji. To jedna z tych nazw na rynku muzycznym, które po prostu mówią same za siebie. Wszechstronny sprzęt EHX, którego używają najbardziej znani muzycy świata, jest teraz dostępny także i w Polsce, gdyż właśnie staliśmy się jego dystrybutorem.

Do wyboru jest kilkadziesiąt rodzajów efektów – od nieskomplikowanych do zaawansowanych technologicznie. Są również poszukiwane i cenione efekty zbudowane w oparciu o najprawdziwsze lampy elektronowe. Warto jednak pamiętać, że EHX to sprzęt nie tylko dla gitarzystów. Firma oferuje także np. wysokiej klasy mikrofon wstęgowy EH-R1, a szereg efektów ma uniwersalne zastosowanie, co oznacza, że z ich zalet mogą skorzystać także wokaliści czy klawiszowcy. Sprzęt EHX doskonale sprawdza się wszędzie – zarówno na próbie i scenie, jak i w warunkach studyjnych.Gitarzyści z pewnością doskonale znają nazwy niektórych efektów– distortion Big Muff Pi, reverbu Holy Grail, delaya Memory Man, chorusa Small Clone czy phasera Small Stone. Basiści nie raz zapewne słyszeli o możliwościach Bass Balls.

Szczególną uwagę warto zwrócić na unikalne efekty lampowe, gdyż oferują jakość brzmienia nieosiągalną przy zastosowaniu technologii tranzystorowej czy cyfrowej. Klasyczny overdrive w stylu starych, angielskich wzmacniaczy to specjalność kostki o nazwie English Muff’n. Jest również lampowy distortion – Hot Tubes, czy słynny kompresor Black Finger. Nie można zapomnieć o equalizerze Tube EQ czy wszechstronnym filtrze Tube Zipper. Zwolennicy brzmień z odległej historii z pewnością sięgną po niezrównany The Wiggler, dysponujący lampowym tremolo i vibrato.

Jako uzupełnienie do lampowego wyboru efektów EHX proponuje także doskonały przedwzmacniacz mikrofonowy 12AY7 Tube Mic Preamp.

Również dla maniaków efektów modulacyjnych EHX ma mnóstwo propozycji. Są octavery (POG), tremolo (Pulsar), a nawet wielofunkcyjny procesor modulacyjny znany jako The Worm. Miłośnicy brzmień przestrzennych i echa mogą liczyć na całą serię reverbów i delayów (Holy Grail, Holier Grail, Holiest Grail), a także na wszechstronny delay-sampler 16 Second Digital Delay, potrafiący zapamiętać nawet do 16 sekund dźwięku
Najwyższą półkę produktów Electro-Harmonix stanowią lampowy kompresor studyjny NY-2A wraz z analogowym envelope followerem pod nazwą Bi-Filter.

Ofertę efektów uzupełniają niewielki, zasilany bateriami 4-kanałowy mikser Mini Mixer, oraz akumulatorowy wzmacniacz gitarowy Freedom Amp, wymarzona propozycja dla ulicznych czy plenerowych muzykantów.

Trzy najpopularniejsze efekty EHX – Big Muff Pi, Small Stone i Bass Balls sprzedawane są także w nieco tańszej odmianie, produkowanej w Rosji. Od swoich amerykańskich pierwowzorów różnią się tylko obudową oraz tym, że sprzedawane są w gustownych, drewnianych pudełkach.


do góry   powrót   pokaż wszystkie artykuły