• 2 płyty DVD

    Teraz tylko
    40,00 zł

    Ponad 2 godziny szkoły gitarowej, improwizacja, skale i techniki
Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9

Czytelnia / Strojenie gitary

Strojenie gitary

Data dodania: 20-03-03
Język:  
Autor: Daniel Szkotak
Dział: Strojenie gitary
Tutaj zajmiemy się strojeniem gitary. Otóż gitarę nastroić można na wiele sposobów jednym z nich jest metoda "Widełek stroikowych" polega ona na tym, że najpierw dostrajamy sobie sami strunę E1 na V progu. Kiedy już to zrobimy przyciskamy strunę H na V progu i dostrajamy ją do pustej struny E1 którą wcześniej nastroiliśmy aby obie te struny brzmiały tak samo. Następnie strunę G przyciskamy na IV progu i dostrajamy ją do pustej struny H. Strunę D przyciskamy na V progu i dostarjamy ją do pustej struny G. Kolejna struna do nastrojenia to A przyciskamy ją również na V progu i dostrajamy do pustej struny D. Tak samo postępujemy ze struną E2 przyciskamy ją na V progu i dostrajamy do pustej A.
I to cała filozofia

-------------------------------------------------Gitarę możemy nastroić również od pianina czy innych instrumentów klawiszowych.

Do klawisza h dostrajamy strunę H,
Do klawisza g dostrajamy strunę G,
Do klawisza d dostrajamy strunę D,
Do klawisza A dostrajamy strunę A,
Do klawisza E dostrajamy strunę E2,

Pozostała nam jeszcze struna E1 nastrajamy ją przyciskając strunę H na V progu i kręcimy pokrętłem struny E1 tak aby uzyskała taki sam dźwięk ja struna H na V progu.

-------------------------------------------------

Możemy gitarę jeszcze nastroić do Kamertonu akustycznego czyli kamertonu dmuchanego sześcio-dźwiękowego. Mając taki strojnik dmuchasz kolejno w rureczki na których napisane są dźwięki strun i nastrajasz odpowiednie struny.

Jest jeszcze strojnik elektroniczny, Któty działa na takiej zasadzie, że mikrofon wyłapuje dźwięk struny i pokazuje na swojej skali precyzję dźwięku. (urządzenie samo wykrywa która struna została zagrana).

Artykul udostępniony dzieki uprzejmości Daniela Szkotak

do góry   powrót   pokaż wszystkie artykuły