Menu

Festiwale muzyczne 2022

15 grudnia 2021 - Koncerty

Najciekawsze festiwale muzyczne w Polsce

Sezon festiwalowy to gorący okres, podczas którego obcowanie z różnymi gatunkami muzyki stało się dla Polaków wręcz kultowym wydarzeniem. Jak mogliśmy się już przekonać , czas obfitujący w muzyczne wydarzenia to już nie tylko letnie dni ale też pozostałe miesiące w roku. Obecnie organizacja imprez muzycznych odbywa się w dowolnym czasie a więc obejmuje nie tylko imprezy w plenerze ale też wydarzenia muzyczne odbywające się w kameralnych klubach i halach. Na co zatem możemy liczyć w zbliżającym się roku? Sprawdźmy.

Festiwal muzyczny jest zazwyczaj kilkudniowym cyklem widowisk i imprez, których główną atrakcją są występy muzyczne zaproszonych polskich i zagranicznych wykonawców. Festiwale muzyczne często przyjmowały formę konkursu i zazwyczaj odbywały się w letnim sezonie, jednakże ostatnie lata pokazały, że okres festiwalowy może trwać przez cały rok. Z całego kraju i zakątków Europy zjeżdżają się fani mocnych brzmień aby w przyjaznej atmosferze poddać się ulubionym rytmom. Organizacja większości festiwali muzycznych w Polsce w ostatnich latach stanęła pod znakiem zapytania z powodu pandemii, jednakże przyszły rok zapowiada się nadzwyczaj interesująco. Wybierz dogodny termin ulubionego festiwalu i przygotuj się na niesamowite emocje!

Festiwale muzyczne dla każdego

Sezon festiwalowy obfituje w muzykę elektroniczną, alternatywną, rockową, folkową i techno, dając każdemu miłośnikowi ekscytujących brzmień szeroką gamę gatunków, z których każdy z nas z pewnością znajdzie cos dla siebie. Festiwal to wspaniała okazja do oderwania się od codziennych spraw, nawiązania nowych znajomości, poznania nowych wykonawców i usłyszenia na żywo swoich ulubionych gwiazd. Każdy fan muzyki na żywo odnajdzie dla siebie idealny powód aby wyjść na spotkanie z ulubionym zespołem. Festiwalowe koncerty są muzycznymi ładowarkami pozytywnych emocji i energii, czasem spędzonym w gronie znajomych, dla których muzyka również jest najważniejsza, dlatego już teraz warto sprawdzić jakie atrakcje czekają na nas w 2022roku!

Zapowiedzi festiwali muzycznych w 2022 roku

Orange Warsaw Festival 2022 – chociaż tegoroczny Orange Warsaw Festival został odwołany, z resztą już drugi rok z rzędu, to organizatorzy już teraz informują o rozpoczęciu prac nad edycją 2022, na której będą honorowane bilety zakupione na poprzednie festiwale. Festiwal zaplanowany jest na 3-4 czerwca 2022 roku.

Open’er Festival 2022 – kultowy festiwal odbywający się corocznie na lotnisku Gdynia-Kosakowo przez ostatnie lata musiał na chwilę wyhamować ze względu na pandemię, jednakże pełni nadziei organizatorzy zapraszają na edycję 2022, przypominając o ważności wcześniej zakupionych biletów i trwających wyprzedażach nowych karnetów. Festiwal zaplanowany jest na 29 czerwca – 2 lipca 2022roku.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2022 – W Lublinie corocznie odbywa się festiwal Innych Brzmień, na którym każdego roku spotykają się gwiazdy alternatywnych gatunków z młodymi wykonawcami zza wschodniej granicy. W przyszłym roku festiwal zaplanowano na 7-10 lipca 2022 roku.

Kraków Live Festival 2022 – wspaniałe wydarzenie organizowane corocznie w Muzeum Lotniska Polskiego każdego roku przyciąga do Krakowa miłośników dobrej muzyki, festiwal otrzymał nominację do prestiżowej nagrody UK Festival Awards. W 2021 festiwal nie odbył się z wiadomych względów. W przyszłym roku organizatorzy zapraszają na to wydarzenie w dniach 29 lipca – 20 sierpnia 2022 roku.

Więcej informacji o festiwalach, koncertach i imprezach znajdziesz na muno.pl