Menu

Sklep Muzyczny.pl wspiera Gitarowy Rekord Guinnessa

4 kwietnia 2018 - Koncerty, News
Sklep Muzyczny.pl wspiera Gitarowy Rekord Guinnessa

Już 1 maja we wrocławskim Rynku, odbędzie się coroczne bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa. Impreza o tyle ważna, że w ciągu jednego dnia, spotkać można tysiące muzyków z całej Polski, wszystko po to aby wspólnie zagrać utwór “Hey Joe” – Jimiego Hendrixa. W tym roku do pobicia rekordu potrzeba dokładnie 7357 gitar i wziąć udział może każdy, kto zna i potrafi zgrać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E.

Gitarzystów wspierać będą m.in. Michael Molenda, redaktor naczelny amerykańskiego magazynu “Guitar Player” oraz najlepsi polscy muzycy m.in. Ryszard Sygitowicz, Paweł “Drak” Grzegorczyk z HUNTERA, Andrzej Nowak z TSA oraz wirtuoz skrzypiec – Michał Jelonek.

Oprócz wspólnego wykonania kultowego “Hey Joe” na uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa czekają liczni projekty specjalne oraz muzyczne niespodzianki. Jedną z nich będzie koncert utworów Carlosa Santany. „VIVA SANTANA” to nowy projekt Leszka Cichońskiego i Jose Torresa – genialnego perkusjonisty i z pewnością najbardziej znanego kubańskiego muzyka w Polsce. Na gitarzystów zebranych na wrocławskim Rynku czeka nie lada zadanie – JoseTorres spróbuje dowieść, że jeden z utworów Santany da się wybębnić… ale na gitarze i poprowadzi jedyną w świecie tak liczną orkiestrę, która zamieni gitary w instrumenty perkusyjne.

Dodatkowo w 2019 roku przypada 25. rocznica śmierci Ryszarda Riedla. W związku z tą datą, Sebastian Riedel z zespołem Cree postanowili uczcić tę rocznicę specjalnym koncertem i również 1 maja na wrocławskim rynku będzie można usłyszeć kultowe piosenki Ryśka.

Gitarowy Rekord Guinnessa jest częścią 3 – Majówki, która rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w Polsce.Swój udział w imprezie w dniach 1-3 maja potwierdzili: Kreator, The Dead Daisies, Sinfonity, Hunter, Lao Che, Perfect, Ayo, Kult, Krzysztof Zalewski, Waglewski Fisz Emade, Organek, Nocny Kochanek, Pidżama Porno, Jelonek, Me And That Man, Coma, Vader, Percival Schuttenbach w projekcie „Wild Hunt Live”, Grubson, The Dumplings, Mikromusic, Dubioza Kolektiv, Ralph Kaminski, Bokka, O.S.T.R. i Miuosh, Kortez, Bass Astral x Igo, Grubson, Happysad oraz Bitamina.

Więcej informacji na stronie:
http://heyjoe.pl

Muzyczny.pl w pełni wspiera wrocławskie gitarowe święto.

Serdecznie zapraszamy!

Gitary w Muzyczny.pl
https://muzyczny.pl/16g_Gitary.html