• 192 stron A4 plus 3 x CD

    Teraz tylko
    94,00 zł

    Szkoła gry na gitarze elektrycznej. Krzysztof Błaś zdradza tajniki gry.
Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9
Guitarnet.pl - Ze świata muzyki

Marek Napiórkowski - Wolno feat. Gregoire Maret

Data dodania: 2008-08-15 / http://guitarnet.pl/

W dniach 20-24 sierpnia odbędzie się trasa kwartetu Marka Napiórkowskiego z gościnnym udziałem wirtuoza harmonijki ustnej Gregoire Mareta.
Podczas kilku ekskluzywnych koncertów muzycy zagrają materiał z entuzjastycznie przyjętego albumu "Wolno". Wydana w zeszłym roku płyta "Wolno" (Universal Music) uzyskała status złotej płyty i zdobyła nominację do nagrody Fryderyk jako Jazzowy Album Roku, a Marek Napiórkowski był nominowany jako Jazzowy Muzyk Roku.
Muzyka zespołu to oparta na akustycznych brzmieniach, kolorowa fuzja liryki, dbałości o niuans i porywającej energii.

Gregoire Maret to objawienie światowej jazzowej sceny. Mimo niespełna 30 lat, ten mieszkający w Nowym Yorku mistrz harmonijki ustnej zdążył nagrać imponującą ilość płyt z takimi artystami jak: David Sanborn, George Benson, Me\'Shell Ndegeocello, Jack Dejohnette, Mike Stern ,Steve Coleman, Ravi Coltrane. Otrzymał Grammy Award za płytę "The Way Up" jako członek Pat Metheny Group. Obecnie koncertuje na całym świecie z Marcusem Millerem i Cassandrą Wilson.

Marek Napiórkowski to czołowy polski gitarzysta. Nagrał ponad 100 płyt z różnymi artystami. Współpracował min. z Mino Cinelu, Adamem Holzmanem, Gregoirem Maretem, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Klausem Doldingerem (Passport). W projektach Anny Marii Jopek grał m. in. z Patem Metheny , Richardem Bona, Dhaferem Youssefem.
Nagrał 2 autorskie płyty : "Nap" (Universal 2005) i "Wolno" (Universal 2007).

Zespół wystąpi w składzie:

Marek Napiórkowski - gitara
Gregoire Maret -harmonijka ustna
Michał Tokaj - piano
Robert Kubiszyn - bas
Michał Miśkiewicz – perkusja

Daty koncertów:
20 sierpień –Jazz Cafe w Łomiankach
21 sierpień – Summertime (scena plenerowa ) – Siedlce
22 sierpień – Wyspa Słodowa - Wrocław (Summer Guitar & Folk Festiwal)
24 sierpień – Teatr Leśny -Gdańsk

Więcej informacji na:
www.mareknapiorkowski.com
www.gregoiremaret.com

Zobacz pozostałe newsy

Ranking sklepów muzycznych
Zanim zrobisz zkaupy w sklepie muzycznym, sprawdź jego ranking i opinie innych klientów, może zaoszczedzić ci to sporo czasu i problemów z nierzetelnym sklepem. Zobacz Ranking Sklepów Muzycznych czyli najlepsze sklepy muzyczne
[czytaj więcej]

Wszystkich początkujących i zaawansowanych gitarzystów zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe!
Weź ze sobą gitarę i przyjedź na warsztaty, które poprowadzą znakomici gitarzyści! Dodatkowo na miejscu możesz uzyskać 10% zniżkę na zakup sprzętu gitarowego marek: Laney, Aguilar, IK Multimedia, Vintage, Rotosound, BluGuitar i L.R. Baggs! W PROGRAMIE:1. Warsztaty gitarowe poprowad (..)
[czytaj więcej]

Pierwsza gitara?
Wiadomo, „pierwsza gitara jest jak pierwsza miłość – rzadko jest idealna, ale to właśnie ona kształtuje to, jak będziemy kochać później, a jako wspomnienie pozostaje z nami już na całe życie”. Taaaak. Prawdy życiowe na początek poradnika gitarowego to prawie (..)
[czytaj więcej]

Nowości z serii RockStand na zimowym NAMM Show 2017
Na zimowym NAMM Show 2017 nasza marka RockStand zaprezentuje eleganckie, wykonane z litego drewna statywy do instrumentów (zarówno elektrycznych jak i akustycznych). Sprawdź wszystkie produkty marki RockStand przy stoisku Framus & Warwick w HOLU C #4576 podczas zimowych targów (..)
[czytaj więcej]

Vintage: Dobra strona gitar
Gitary Vintage znane są z dobrej jakości podbudowanej osprzętem Trevora Wilkinsona, oferowanej w przystępnej cenie. Ich klasę docenił choćby Midge Ure, lider zespołu Ultravox. Basówkę Vintage ma Krzysztof Ścierański. Gitarę Vintage kupisz w każdym dobrym sklepie muzycznym, a ter (..)
[czytaj więcej]