Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9
Guitarnet.pl - Ze świata muzyki

Już niedługo kolejna edycja Rawa Blues Festival

Data dodania: 2008-09-11 / http://guitarnet.pl/

autor: TopGuitar
Już 4 października Irek Dudek przywita ponownie tysiące słuchaczy zgromadzonych w katowickim Spodku. Co roku z całej Polski i Europy zjeżdżają do Katowic wielbiciele bluesa najwyższej, światowej próby. Dla wielu polskich zespołów, grających muzykę z pogranicza bluesa, jazzu i rocka, to jedyna taka okazja, by wystąpić na tzw. „dużej scenie” obok wielkich gwiazd.
Znamy już główną obsadę 28. edycji tej bluesowej uczty. Obok zespołów wyłonionych w „rozgrzewce” (czyli eliminacjach) oraz zwariowanej swingowej orkiestry Shakin' Dudi, wystąpi troje wybitnych artystów:

Debbie Davies – laureatka nagrody Blues Music Awards w kategorii Best Contemporary Female Blues Artist i gitarzystka współpracująca z plejadą gwiazd;
Seth Walker – wybitny gitarzysta i wokalista, który w swoich kompozycjach łączy swing, boogie, bluesa a nawet rock ;
Samuel James – wirtuoz gitary fingerstyle i slide, banjo, harmonijki oraz pianina, który nie uważa siebie za bluesmana w tradycyjnym rozumieniu, ale bardziej za pieśniarza i narratora.

Stałym punktem Festiwalu są także spotkania w ramach Jam Sessions. Każdy z uczestników Rawy Blues - również słuchacze, którzy przyjadą z własnymi instrumentami - może wziąć udział w nocnych, bluesowych pojedynkach. W ubiegłych latach (festiwal ma 27 lat nieprzerwanej tradycji) występowali m.in. Luther Allison, Junior Wells, Koko Taylor, Carey Bell, John Cephas i Phil Wiggins, C. J. Chenier, Rory Block, Little Charlie & The Nightcats, Guitar Shorty, James Blood Ulmer i wielu innych. Szczegółowe informacje na stronie organizatorów: www.rawablues.com

Zobacz pozostałe newsy

Ranking sklepów muzycznych
Zanim zrobisz zkaupy w sklepie muzycznym, sprawdź jego ranking i opinie innych klientów, może zaoszczedzić ci to sporo czasu i problemów z nierzetelnym sklepem. Zobacz Ranking Sklepów Muzycznych czyli najlepsze sklepy muzyczne
[czytaj więcej]

Wszystkich początkujących i zaawansowanych gitarzystów zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe!
Weź ze sobą gitarę i przyjedź na warsztaty, które poprowadzą znakomici gitarzyści! Dodatkowo na miejscu możesz uzyskać 10% zniżkę na zakup sprzętu gitarowego marek: Laney, Aguilar, IK Multimedia, Vintage, Rotosound, BluGuitar i L.R. Baggs! W PROGRAMIE:1. Warsztaty gitarowe poprowad (..)
[czytaj więcej]

Pierwsza gitara?
Wiadomo, „pierwsza gitara jest jak pierwsza miłość – rzadko jest idealna, ale to właśnie ona kształtuje to, jak będziemy kochać później, a jako wspomnienie pozostaje z nami już na całe życie”. Taaaak. Prawdy życiowe na początek poradnika gitarowego to prawie (..)
[czytaj więcej]

Nowości z serii RockStand na zimowym NAMM Show 2017
Na zimowym NAMM Show 2017 nasza marka RockStand zaprezentuje eleganckie, wykonane z litego drewna statywy do instrumentów (zarówno elektrycznych jak i akustycznych). Sprawdź wszystkie produkty marki RockStand przy stoisku Framus & Warwick w HOLU C #4576 podczas zimowych targów (..)
[czytaj więcej]

Vintage: Dobra strona gitar
Gitary Vintage znane są z dobrej jakości podbudowanej osprzętem Trevora Wilkinsona, oferowanej w przystępnej cenie. Ich klasę docenił choćby Midge Ure, lider zespołu Ultravox. Basówkę Vintage ma Krzysztof Ścierański. Gitarę Vintage kupisz w każdym dobrym sklepie muzycznym, a ter (..)
[czytaj więcej]