Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9
Guitarnet.pl - Ze świata muzyki

Koncert Acid Drinkers

Data dodania: 2008-10-07 / http://guitarnet.pl/

autor: Maciej Warda
Polskiej sceny rockowo metalowej po roku 1989 nie da się postrzegać ani oceniać nie uwzględniając Acid Drinkers.
Grupa która od zawsze rozdawała karty na krajowej scenie, dotarła do setek tysięcy fanów, zagrała ponad 500 koncertów i zainspirowała setki zespołów. W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych trudno było znaleźć fana ciężkich dźwięków, który nie znałby „Kwasożłopów”. Równie trudno jak znalezienie półki z płytami czy kasetami, na której naczelnego miejsca nie zajmowałyby „Are You A Rebel?” czy „Strip Tease”. Gdy dojrzeli i okrzepli zaserwowali fanom dwie bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze pozycje w dyskografii – „Vile Vicious Vision” i „Infernal Connection”. Ten drugi uważany jest do dzis za opus magnum Acid Drinkers i pomnik polskiego thrash metalu. Zespołu nie opuszało poczucie humoru, ani rewelacyjna forma, której owocem były przyznane Acidom Fryderyki w latach 1998, 2000 i 2004 w kategorii "Najlepszy zespół hard & heavy". Po czterech latach od wydania „Rock Is Not Enough” zespół faktycznie potwierdza, że rock to dla nich zbyt mało, proponując najcięższy wśród dotychczasowych dokonań album z 11 premierowymi utworami. „Verses Of Steel” to istny dynamit, zbiór piosenek równie przebojowych co intensywnych, zapierających dech w piersiach i powalających niespotykaną świeżością i radością z grania. Acid Drinkers oraz support: None, Freak, Rootwater Klub Stodoła, wejście od godz. 18.00, początek koncertu 19.00. Bilety: studencki 30 zł, normalny 33 zł, wszyscy w dniu koncertu 36 zł

Zobacz pozostałe newsy

Ranking sklepów muzycznych
Zanim zrobisz zkaupy w sklepie muzycznym, sprawdź jego ranking i opinie innych klientów, może zaoszczedzić ci to sporo czasu i problemów z nierzetelnym sklepem. Zobacz Ranking Sklepów Muzycznych czyli najlepsze sklepy muzyczne
[czytaj więcej]

Wszystkich początkujących i zaawansowanych gitarzystów zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe!
Weź ze sobą gitarę i przyjedź na warsztaty, które poprowadzą znakomici gitarzyści! Dodatkowo na miejscu możesz uzyskać 10% zniżkę na zakup sprzętu gitarowego marek: Laney, Aguilar, IK Multimedia, Vintage, Rotosound, BluGuitar i L.R. Baggs! W PROGRAMIE:1. Warsztaty gitarowe poprowad (..)
[czytaj więcej]

Pierwsza gitara?
Wiadomo, „pierwsza gitara jest jak pierwsza miłość – rzadko jest idealna, ale to właśnie ona kształtuje to, jak będziemy kochać później, a jako wspomnienie pozostaje z nami już na całe życie”. Taaaak. Prawdy życiowe na początek poradnika gitarowego to prawie (..)
[czytaj więcej]

Nowości z serii RockStand na zimowym NAMM Show 2017
Na zimowym NAMM Show 2017 nasza marka RockStand zaprezentuje eleganckie, wykonane z litego drewna statywy do instrumentów (zarówno elektrycznych jak i akustycznych). Sprawdź wszystkie produkty marki RockStand przy stoisku Framus & Warwick w HOLU C #4576 podczas zimowych targów (..)
[czytaj więcej]

Vintage: Dobra strona gitar
Gitary Vintage znane są z dobrej jakości podbudowanej osprzętem Trevora Wilkinsona, oferowanej w przystępnej cenie. Ich klasę docenił choćby Midge Ure, lider zespołu Ultravox. Basówkę Vintage ma Krzysztof Ścierański. Gitarę Vintage kupisz w każdym dobrym sklepie muzycznym, a ter (..)
[czytaj więcej]