Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9
Guitarnet.pl - Ze świata muzyki

Nowa płyta U2 pod wpływem Led Zeppelin

Data dodania: 2009-01-12 / http://guitarnet.pl/

David Evans, znany powszechnie jako The Edge, przyznał ostatnio w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone, iż cały zespół jest ostatnio pod ogromnym wpływem twórczości led Zeppelin oraz The White Streaps. Stało się tak po tym, jak uczestniczył on w filmie dokumentalnym, traktującym o historii gitary elektrycznej.
W swojej części dokumentu "It Might Get Loud" The Edge przyznał: "Byłem po prostu zafascynowany tym, z jaką łatwością i prostotą Jimi Page oraz Jack White grają te riffy". Zaowocowało to ponoć zupełnie nowym i oryginalnym podejściem do płyty "No line on the Horizon", której premiera zapowiedziana jest na 2 Marca 2009 (3 marca w USA). Mówi on dalej w wywiadzie: "To zaczęło się gdy grałem razem z Larym (Mulenem - przyp. MW), wzięliśmy to podejście z tego jammowania. Jest bardzo surowe i konkretne. To jak rock'n'roll A.D. 2009!". Reszta zespołu (Adam Clayton i Bono) też nie mieli nic na przeciwko by tworzyć w tej własnie stylistyce. Wokalista grupy, Bono, dodał, iż piosenki były również inspirowane wydarzeniami na świecie, o czym świadczy zamykająca płytę pieśń Cedars of Lebanon", w której wokalista wciela się wrolę korespondenta wojennego. Cekamy zatem z niecierpliwością na pierwszego singla i płytę.
 

Zobacz pozostałe newsy

Ranking sklepów muzycznych
Zanim zrobisz zkaupy w sklepie muzycznym, sprawdź jego ranking i opinie innych klientów, może zaoszczedzić ci to sporo czasu i problemów z nierzetelnym sklepem. Zobacz Ranking Sklepów Muzycznych czyli najlepsze sklepy muzyczne
[czytaj więcej]

Wszystkich początkujących i zaawansowanych gitarzystów zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe!
Weź ze sobą gitarę i przyjedź na warsztaty, które poprowadzą znakomici gitarzyści! Dodatkowo na miejscu możesz uzyskać 10% zniżkę na zakup sprzętu gitarowego marek: Laney, Aguilar, IK Multimedia, Vintage, Rotosound, BluGuitar i L.R. Baggs! W PROGRAMIE:1. Warsztaty gitarowe poprowad (..)
[czytaj więcej]

Pierwsza gitara?
Wiadomo, „pierwsza gitara jest jak pierwsza miłość – rzadko jest idealna, ale to właśnie ona kształtuje to, jak będziemy kochać później, a jako wspomnienie pozostaje z nami już na całe życie”. Taaaak. Prawdy życiowe na początek poradnika gitarowego to prawie (..)
[czytaj więcej]

Nowości z serii RockStand na zimowym NAMM Show 2017
Na zimowym NAMM Show 2017 nasza marka RockStand zaprezentuje eleganckie, wykonane z litego drewna statywy do instrumentów (zarówno elektrycznych jak i akustycznych). Sprawdź wszystkie produkty marki RockStand przy stoisku Framus & Warwick w HOLU C #4576 podczas zimowych targów (..)
[czytaj więcej]

Vintage: Dobra strona gitar
Gitary Vintage znane są z dobrej jakości podbudowanej osprzętem Trevora Wilkinsona, oferowanej w przystępnej cenie. Ich klasę docenił choćby Midge Ure, lider zespołu Ultravox. Basówkę Vintage ma Krzysztof Ścierański. Gitarę Vintage kupisz w każdym dobrym sklepie muzycznym, a ter (..)
[czytaj więcej]