Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9
Guitarnet.pl - Ze świata muzyki

Przedsmak festiwalu Woodstock 2009

Data dodania: 2009-07-28 / http://topguitar.pl

Dziś, 27 lipca 2009 ma premierę płyta prezentująca najlepsze polskie zespoły, które wystartowały w eliminacjach do tej imprezy.
Płyta nazywa się ”Przed Woodstockiem 2009” a jej sugerowana cena detaliczna to jedyne 17,99 PLN Oto co powiedział na temat tego wydawnictwa, organizator przedsięwzięcia - Jurek Owsiak: "Kilka miesięcy przed Przystankiem poprosiliśmy, jak co roku,  o nadsyłanie płyt. Otrzymaliśmy ich ponad 500, następnie wyłoniliśmy z nich pięćdziesiątkę. Z tego, po kolejnym przesłuchaniu, zostało 20 zespołów, które zaprosiliśmy na półfinały do warszawskiego klubu Stodoła. W wyniku dwudniowej, scenicznej rywalizacji, nasza ekipa oceniająca, zaprosiła na finałowe spotkanie pięć kapel. Ostatecznie wyłoniliśmy nie jeden, ale aż cztery zespoły, które swoją muzyką zakręciły nas bardzo pozytywnie i tym sposobem znalazły się w gronie ponad 30 kapel z całego świata grających na XV Przystanku Woodstock. (…) Szkoda, by ta muzyka pozostała tylko w naszych wspomnieniach. Postanowiliśmy więc przygotować okolicznościową płytę CD, na której zaprezentujemy Wam dźwięki, które zwróciły naszą uwagę przed Przystankiem. Usłyszycie tam dokonania 17 artystów, którzy wystąpili w półfinałach konkursu. Posłuchajcie, dotknijcie tej muzyki i trzymajcie kciuki – ci wykonawcy mają coś do powiedzenia i być może płyta ta to początek znakomitych dokonań młodych, polskich kapel rockowych" Spis wykonawców i utworów na płycie: Chico „Left Way Twist”; Pampeluna  “Que pasa”; Fort BS  “Miliard Jeszcze”; Infernalia “Acceptation”; Ivona  "R jak rozpacz"; Carrion  “Zapach Szarości”; Ares&The Tribe "Respect & Believe"; Ametria  “Anioł I diabeł”; Big Fat Mama "Twój Dziki Krok"; Manchester “Dziewczyna gangster”; Bunkier  “Pan Henio”; Majestic  „Roop Rege”; Bartbass „Indian Summer”; Samokhin "Cyrk"; The Cuts „Star and Scars”; Bruno Schulz “Wszystko widać inaczej”

Zobacz pozostałe newsy

Ranking sklepów muzycznych
Zanim zrobisz zkaupy w sklepie muzycznym, sprawdź jego ranking i opinie innych klientów, może zaoszczedzić ci to sporo czasu i problemów z nierzetelnym sklepem. Zobacz Ranking Sklepów Muzycznych czyli najlepsze sklepy muzyczne
[czytaj więcej]

Wszystkich początkujących i zaawansowanych gitarzystów zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe!
Weź ze sobą gitarę i przyjedź na warsztaty, które poprowadzą znakomici gitarzyści! Dodatkowo na miejscu możesz uzyskać 10% zniżkę na zakup sprzętu gitarowego marek: Laney, Aguilar, IK Multimedia, Vintage, Rotosound, BluGuitar i L.R. Baggs! W PROGRAMIE:1. Warsztaty gitarowe poprowad (..)
[czytaj więcej]

Pierwsza gitara?
Wiadomo, „pierwsza gitara jest jak pierwsza miłość – rzadko jest idealna, ale to właśnie ona kształtuje to, jak będziemy kochać później, a jako wspomnienie pozostaje z nami już na całe życie”. Taaaak. Prawdy życiowe na początek poradnika gitarowego to prawie (..)
[czytaj więcej]

Nowości z serii RockStand na zimowym NAMM Show 2017
Na zimowym NAMM Show 2017 nasza marka RockStand zaprezentuje eleganckie, wykonane z litego drewna statywy do instrumentów (zarówno elektrycznych jak i akustycznych). Sprawdź wszystkie produkty marki RockStand przy stoisku Framus & Warwick w HOLU C #4576 podczas zimowych targów (..)
[czytaj więcej]

Vintage: Dobra strona gitar
Gitary Vintage znane są z dobrej jakości podbudowanej osprzętem Trevora Wilkinsona, oferowanej w przystępnej cenie. Ich klasę docenił choćby Midge Ure, lider zespołu Ultravox. Basówkę Vintage ma Krzysztof Ścierański. Gitarę Vintage kupisz w każdym dobrym sklepie muzycznym, a ter (..)
[czytaj więcej]