• 192 stron A4 plus 3 x CD

    Teraz tylko
    94,00 zł

    Szkoła gry na gitarze elektrycznej. Krzysztof Błaś zdradza tajniki gry.
Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9
Guitarnet.pl - Ze świata muzyki

Festiwal Akademia Gitary

Data dodania: 2015-08-05 / http://guitarnet.pl/

Akademia Gitary dumnie mieni się najbardziej wielkopolskim festiwalem. Czy jest to stwierdzenie w pełni uzasadnione? Sprawdźmy! Co roku gitara klasyczna przez 3 wakacyjne tygodnie przemierza województwo wzdłuż i wszerz. Liczniki festiwalowych aut biją rekordy, a artyści pokonują tysiące kilometrów – wszystko po to, aby zagrać koncert w najbardziej urokliwych zakątkach wielkopolski i spotykać się z lokalnymi społecznościami. Wśród muzyków zachwyt wzbudzają miejsca, do których docierają dzięki festiwalowi, zaś słuchacze mają szansę gościć u siebie artystów reprezentujących najwyższy światowy poziom. Na mapie wielkopolski coraz trudniej wskazać miejscowość, w której koncert w ramach Akademii Gitary jeszcze nigdy się nie odbył. Każdego lata na festiwalowym szlaku pojawia się nowy przystanek. Tutaj więc powinno pojawić się ostrzeżenie – gitarowa muzyka bywa uzależniająca. Jeśli już raz Akademia Gitary dotarła w jakieś miejsce, na pewno tam wróci. Uzależnienie działa również w drugą stronę. Artyści, którzy już raz brali udział w Akademii Gitary, wracając w kolejnych latach wypytują o miejsca, do których tym razem zaprowadzi ich festiwalowy szlak. VIII edycja Akademii Gitary to kolejna unikatowa mapa wydarzeń. Na tegorocznej liście liczba aż czternastu miejscowości. Wśród nich: Poznań, Jarocin, Gniezno, Puszczykowo, Krotoszyn, Szamotuły, Dąbrówka, Pobiedziska, Wągrowiec, Gołuchów, Rozdrażew, Dobrzyca, Konin i Czarnków. Ideą festiwalu jest jednak wyjście z gitarą do szerszej publiczności. Akademia Gitary chętnie opuszcza koncertowe sale i rusza w miasto. Największe wydarzenie, Happening Gitarowy (http://www.akademiagitary.pl/happening-gitarowy/informacje/), odbywa się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku. Koncerty i warsztaty odbywają się w kościołach, dworkach, pałacach, ruinach… to zawsze starannie wyszukane, urokliwe zakątki wielkopolski. Warto wspomnieć, że podróżniczemu zacięciu Akademii Gitary patronują Wielkopolska Organizacja Turystyczna oraz Koleje Wielkopolskie. W tym roku już po raz drugi wspierać będą podróżujących po województwie z gitarą oraz za gitarą. Należy więc dokładnie prześledzić gitarowy szlak, by nie stracić żadnej wyjątkowej okazji do odkrycia nowych miejsc i spotkania z artystami. Wszak festiwal odbywa się tylko raz w roku. Tak więc, ruszajmy w drogę! O darmowym podróżowaniu pociągiem na festiwalu czytaj tutaj http://www.akademiagitary.pl/darmowy-dojazd-pociagiem/

Zobacz pozostałe newsy

Ranking sklepów muzycznych
Zanim zrobisz zkaupy w sklepie muzycznym, sprawdź jego ranking i opinie innych klientów, może zaoszczedzić ci to sporo czasu i problemów z nierzetelnym sklepem. Zobacz Ranking Sklepów Muzycznych czyli najlepsze sklepy muzyczne
[czytaj więcej]

Wszystkich początkujących i zaawansowanych gitarzystów zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe!
Weź ze sobą gitarę i przyjedź na warsztaty, które poprowadzą znakomici gitarzyści! Dodatkowo na miejscu możesz uzyskać 10% zniżkę na zakup sprzętu gitarowego marek: Laney, Aguilar, IK Multimedia, Vintage, Rotosound, BluGuitar i L.R. Baggs! W PROGRAMIE:1. Warsztaty gitarowe poprowad (..)
[czytaj więcej]

Pierwsza gitara?
Wiadomo, „pierwsza gitara jest jak pierwsza miłość – rzadko jest idealna, ale to właśnie ona kształtuje to, jak będziemy kochać później, a jako wspomnienie pozostaje z nami już na całe życie”. Taaaak. Prawdy życiowe na początek poradnika gitarowego to prawie (..)
[czytaj więcej]

Nowości z serii RockStand na zimowym NAMM Show 2017
Na zimowym NAMM Show 2017 nasza marka RockStand zaprezentuje eleganckie, wykonane z litego drewna statywy do instrumentów (zarówno elektrycznych jak i akustycznych). Sprawdź wszystkie produkty marki RockStand przy stoisku Framus & Warwick w HOLU C #4576 podczas zimowych targów (..)
[czytaj więcej]

Vintage: Dobra strona gitar
Gitary Vintage znane są z dobrej jakości podbudowanej osprzętem Trevora Wilkinsona, oferowanej w przystępnej cenie. Ich klasę docenił choćby Midge Ure, lider zespołu Ultravox. Basówkę Vintage ma Krzysztof Ścierański. Gitarę Vintage kupisz w każdym dobrym sklepie muzycznym, a ter (..)
[czytaj więcej]