Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9
Guitarnet.pl - Ze świata muzyki

Fingerstyle Feeling

Data dodania: 2012-01-30 / http://guitarnet.pl/

18-19 maja 2012! Przez dwa dni Kalisz będzie stolicą gitary akustycznej. Przepełni się subtelnym dźwiękiem i magią tego niesamowitego instrumentu. Do najstarszego miasta w Polsce zjadą się najlepsi gitarzyści akustyczni nie tylko z kraju ale również – jak w przypadku gwiazdy tegorocznej edycji Fingerstyle Feeling II – z Anglii.W tym roku w organizację festiwalu włączyło się Miasto Kalisz oraz Centrum Kultury i Sztuki, w którym odbędzie się cała impreza.W ciągu 2 dni uczestniczyć będziemy w 6 wyjątkowych koncertach, warsztatach dla gitarzystów, które poprowadzą najlepsi pedagodzy gitary akustycznej w tym kraju oraz konkursie przeznaczonym dla wszystkich gitarzystów akustycznych. Wydarzeniem towarzyszącym będzie także szczególna wystawa gitar.Muzycy, którzy w tym roku zagrają na Fingerstyle Feeling II to:1. Piotr Krępeć – gitarzysta fingerstyle i kompozytor. Uznany przez Magazyn TopGuitar objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary.2. Piotr Słapa – jest pionierem muzyki fingerstyle w Polsce. Swoje umiejętności doskonalił w światowej stolicy muzyki country – Nashville w USA.3. Piotr Restecki – pochodzący z Kielc gitarzysta, wirtuoz fingerstyle, kompozytor. Uczeń mistrzów takich jak: Paweł Steidl, Thomas Pering, Marco Tamaro.4. Michał Szczęsny – muzyk mieszkający od kilku lat w Kaliszu. Inicjator oraz organizator święta gitary akustycznej w Kaliszu- festiwalu Fingerstyle Feeling.5. Michał Zygmunt – Jednoznaczny choć nie łatwy do ujęcia w muzycznych klasyfikacjach. Debiutował w 2008 roku płytą Światy.6. Jon Gomm – Gitarzysta akustyczny, autor tekstów, wokalista. Obecnie koncertuje w Europie, grając na festiwalach od Rzymu do Aten. Przez znawców uważany jest za jednego z bardziej utalentowanych i innowacyjnych gitarzystów akustycznych.

Zobacz pozostałe newsy

Ranking sklepów muzycznych
Zanim zrobisz zkaupy w sklepie muzycznym, sprawdź jego ranking i opinie innych klientów, może zaoszczedzić ci to sporo czasu i problemów z nierzetelnym sklepem. Zobacz Ranking Sklepów Muzycznych czyli najlepsze sklepy muzyczne
[czytaj więcej]

Wszystkich początkujących i zaawansowanych gitarzystów zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe!
Weź ze sobą gitarę i przyjedź na warsztaty, które poprowadzą znakomici gitarzyści! Dodatkowo na miejscu możesz uzyskać 10% zniżkę na zakup sprzętu gitarowego marek: Laney, Aguilar, IK Multimedia, Vintage, Rotosound, BluGuitar i L.R. Baggs! W PROGRAMIE:1. Warsztaty gitarowe poprowad (..)
[czytaj więcej]

Pierwsza gitara?
Wiadomo, „pierwsza gitara jest jak pierwsza miłość – rzadko jest idealna, ale to właśnie ona kształtuje to, jak będziemy kochać później, a jako wspomnienie pozostaje z nami już na całe życie”. Taaaak. Prawdy życiowe na początek poradnika gitarowego to prawie (..)
[czytaj więcej]

Nowości z serii RockStand na zimowym NAMM Show 2017
Na zimowym NAMM Show 2017 nasza marka RockStand zaprezentuje eleganckie, wykonane z litego drewna statywy do instrumentów (zarówno elektrycznych jak i akustycznych). Sprawdź wszystkie produkty marki RockStand przy stoisku Framus & Warwick w HOLU C #4576 podczas zimowych targów (..)
[czytaj więcej]

Vintage: Dobra strona gitar
Gitary Vintage znane są z dobrej jakości podbudowanej osprzętem Trevora Wilkinsona, oferowanej w przystępnej cenie. Ich klasę docenił choćby Midge Ure, lider zespołu Ultravox. Basówkę Vintage ma Krzysztof Ścierański. Gitarę Vintage kupisz w każdym dobrym sklepie muzycznym, a ter (..)
[czytaj więcej]