• 2 płyty DVD

    Teraz tylko
    40,00 zł

    Ponad 4 godziny, ujęcia z różnych kamer, prawa i lewa ręka
Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9
Guitarnet.pl - Ze świata muzyki

G-3 Plus Pilsner Urquell

Data dodania: 2008-10-07 / http://guitarnet.pl/

autor: Maciej Warda
Po pozytywnych doświadczeniach z dwóch poprzednich edycji projektu G-3 Plus w 2006 i 2007 roku organizator postanowił iść za ciosem i kontynuować już cykliczny projekt.
W tym roku zainteresowanie i chęć udziału w koncercie obok polskich wirtuozów gitary, wyraził gitarzysta Scott Henderson - światowa gwiazda jazzu. Wydaje sie , że marzenie by Poznań stał sie raz w roku nie tylko polską ale europejską stolica wirtuozów gitary, zaczyna sie materializować. Pilsner Urquell od tego roku jest patronem koncertów G-3 Plus. Koncert G-3 Plus Pilsner Urquell 24 października 2008, godz. 19.00 Klub Blue Note - Poznań www.g3plus.pl
 
 
 
 
 
 
W ramach imprezy wystąpią: Scott Henderson. Jako gitarzysta swoją przygodę muzyczną rozpoczynał w klubach południowej Florydy. Na początku grał covery takich zespołów jak Led Zeppelin czy Deep Purple. Wielki wpływ na jego grę mieli: Jimi Hendrix, Jeff Beck i Ritchie Blackmore. Mimo wielkiego zainteresowania bluesem i rockiem, naszego bohatera ciągnęło do jazzu, który później stanie sie jednym ze sposobów na życie Hendersona. Scott nagrywał z zespołem Chick Corea's Elektric Band (ze skrzypkiem Jean-Luc Ponty'm i basistą Jeffem Berlinem). W 1984 roku Henderson formuje zespół Tribal Tech wraz z basista Garym Willsem. W 1991 roku został on bowiem uznany przez czasopismo Guitar World najlepszym gitarzystą jazzowym roku. Rok później decyzja czytelników GW była podobna – w 1994 płyta "Dog Party" Scotta Hendersona zostaje uznana przez Guitar World za najlepszy album roku. W 2000 roku Tribal Tech wydaje "Rocket Science" po czym udaje sie na tournee. Jeszcze w tym samym roku trio Scott Henderson, Steve Smith i Victor Wooten wydaje płyte "Vital Tech Tone". Scott Henderson przyjedzie na G-3 Plus Pilsner Urquell jako członek zespołu Scotta Kinsey'a. Podczas koncertu usłyszymy także Matthew Garrisona (bas) i Gary'ego Novaka (perkusja).
 
 
Zbigniew Krebs. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Kedzierzynie- Koźlu, gdzie poznał Marka Raduli. W roku 1992 zaczął współprace z zespołem Wanda i Banda , a od roku 1993 do chwili obecnej jest filarem zespołu Maryli Rodowicz. Aranżował i nagrywał partie gitar dla: Tamerlane, M.Dyjak, Monika Brodka, Wojtek Pilichowski, Boney M, Chris de Burgh, Czesław Niemen,Gregg Bisonette, Ryszard Rynkowski, Janusz Stokłosa, J.T.Blanton. Komponuje muzykę również na potrzeby radia i telewizji W Poznaniu będzie okazja posłuchać nigdzie jeszcze nie publikowanych kompozycji Zbyszka Krebsa. Skład jego zespołu: AMADEUSZ KREBS - perkusja WOJTEK RUCIŃSKI - bas RAFAŁ DROZD - voc.
 
 
 
 
 
Leszek Laskowski: Jeden z niewielu muzyków w naszym kraju specjalizujących się w grze na instrumencie pedal steel guitar. Najczęściej gitarę tę można spotkać w zespołach grających country i folk. Jest wielokrotnym laureatem plebiscytu na najlepszego instrumentalistę muzyki country w Polsce. Występuje w zespołach Colorado, Lonstar Band, The Medley. Wraz z George'em Hamiltonem zagrał obok największych gwiazd amerykańskiej sceny country w Grand Ole Opery w Nashville. Jest również wziętym muzykiem sesyjnym i można go usłyszeć na płytach: Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, John Portera & Anita Lipnicka, Sławka Wierzcholskiego, Krystyny Pronko, Witka Paszta (VOX) , Reni Jusis , Anny Marii Jopek oraz Orkiestry Zbigniewa Górnego. Steel Connection Trio: LESZEK LASKOWSKI - pedal steel guitar TOMEK SLOTAŁA - gitara PRZEMYSŁAW MYSZKOWSKI – voc. Sekcja akompaniująca zaproszonym muzykom: ZBIGNIEW WROMBEL – bas KRZYSZTOF PRZYBYŁOWICZ - perkusja

Zobacz pozostałe newsy

Ranking sklepów muzycznych
Zanim zrobisz zkaupy w sklepie muzycznym, sprawdź jego ranking i opinie innych klientów, może zaoszczedzić ci to sporo czasu i problemów z nierzetelnym sklepem. Zobacz Ranking Sklepów Muzycznych czyli najlepsze sklepy muzyczne
[czytaj więcej]

Wszystkich początkujących i zaawansowanych gitarzystów zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe!
Weź ze sobą gitarę i przyjedź na warsztaty, które poprowadzą znakomici gitarzyści! Dodatkowo na miejscu możesz uzyskać 10% zniżkę na zakup sprzętu gitarowego marek: Laney, Aguilar, IK Multimedia, Vintage, Rotosound, BluGuitar i L.R. Baggs! W PROGRAMIE:1. Warsztaty gitarowe poprowad (..)
[czytaj więcej]

Pierwsza gitara?
Wiadomo, „pierwsza gitara jest jak pierwsza miłość – rzadko jest idealna, ale to właśnie ona kształtuje to, jak będziemy kochać później, a jako wspomnienie pozostaje z nami już na całe życie”. Taaaak. Prawdy życiowe na początek poradnika gitarowego to prawie (..)
[czytaj więcej]

Nowości z serii RockStand na zimowym NAMM Show 2017
Na zimowym NAMM Show 2017 nasza marka RockStand zaprezentuje eleganckie, wykonane z litego drewna statywy do instrumentów (zarówno elektrycznych jak i akustycznych). Sprawdź wszystkie produkty marki RockStand przy stoisku Framus & Warwick w HOLU C #4576 podczas zimowych targów (..)
[czytaj więcej]

Vintage: Dobra strona gitar
Gitary Vintage znane są z dobrej jakości podbudowanej osprzętem Trevora Wilkinsona, oferowanej w przystępnej cenie. Ich klasę docenił choćby Midge Ure, lider zespołu Ultravox. Basówkę Vintage ma Krzysztof Ścierański. Gitarę Vintage kupisz w każdym dobrym sklepie muzycznym, a ter (..)
[czytaj więcej]