• 2 płyty DVD

    Teraz tylko
    40,00 zł

    Ponad 2 godziny szkoły gitarowej, improwizacja, skale i techniki
Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9
Guitarnet.pl - Ze świata muzyki

T.Rex atakuje

Data dodania: 2008-09-18 / http://guitarnet.pl/

autor: Maciej Warda
Powakacyjny czas to okres, który wybrali sobie managerowie T.Rex Engineering, by zintensyfikować działania promocyjne i zaprezentować kilka nowych urządzeń.
Gitarzyści z grup m.in. Roberta Palmera, Petera Maffay'a, prawie zawsze pracujący razem Carl Carlton oraz Pascal Kravetz zaprosili przedstawiciela marki T.Rex i - jak podaje producent - z miejsca zakochali się w nowych produktach firmy. Jest to oczywiście opinia Michaela Pagaarda, spindoctora firmy, ubarwiająca nieco rzeczywistość. Faktem jest, iż muzycy szybko zmodyfikowali swoje „podłogi” z efektami, dorzucając do nich nowości: Twister oraz PolySwitch. Warto dodać, że Michael zajechał do nich po drodze, bawił bowiem z wizytą u Steve Lukathera, który będąc chyba najważniejszym użytkownikiem pedałów T.Rex, chwilowo przebywał w pobliżu. Twister to po prostu najwyższej klasy efekty chorus i flanger, zamknięte w jednym boxie. Sound urządzenia jest pełny i całkowicie wypełniający muzyczną przestrzeń, od powolnych, transowych wibracji do szybkiego drżenia, dającego dźwiękowi ciepłej, analogowej przestrzeni. Totalna kontrola nad efektami (On/Off, Level, Depth, Regen, Tone, Rate, Chorus/Flanger, Light/Flanger) dodatkowo utwierdza nas w przekonaniu o najwyższej funkcjonalności produktu. PolySwith to stereofoniczny przełącznik, który pozwala przesłać nasz mono lub stereo sygnał z instrumentu do dwóch osobnych wzmacniaczy, lub innych urządzeń odbiorczych (mikser, preampy itp.). Można też pójść w drugą stronę – dwa stereofoniczne sygnały (np. z dwóch gitar) przesłać możemy do jednego wzmacniacza lub innego odbiornika. Jeden footswitch oraz przełącznik Buffer ON/OFF (wzmacniający sygnał wejściowy, który może ulec osłabieniu przez długie lub kiepskiej jakości kable) świadczą o prostocie obsługi i konkretnym przeznaczeniu urządzenia. T.Rex nie odpuszcza żadnych targów muzycznych, w związku z czym branża muzyczna odnotuje na pewno obecność firmy na imprezach Salon de la Musique (Paryż, 12 – 15 wrzesień), Vintage Show (Svendborg, 27 – 28 wrzesień) oraz Music China (Szanghai, 9 – 12 października). Dystrybucja w Polsce: www.music.info.pl

Zobacz pozostałe newsy

Ranking sklepów muzycznych
Zanim zrobisz zkaupy w sklepie muzycznym, sprawdź jego ranking i opinie innych klientów, może zaoszczedzić ci to sporo czasu i problemów z nierzetelnym sklepem. Zobacz Ranking Sklepów Muzycznych czyli najlepsze sklepy muzyczne
[czytaj więcej]

Wszystkich początkujących i zaawansowanych gitarzystów zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe!
Weź ze sobą gitarę i przyjedź na warsztaty, które poprowadzą znakomici gitarzyści! Dodatkowo na miejscu możesz uzyskać 10% zniżkę na zakup sprzętu gitarowego marek: Laney, Aguilar, IK Multimedia, Vintage, Rotosound, BluGuitar i L.R. Baggs! W PROGRAMIE:1. Warsztaty gitarowe poprowad (..)
[czytaj więcej]

Pierwsza gitara?
Wiadomo, „pierwsza gitara jest jak pierwsza miłość – rzadko jest idealna, ale to właśnie ona kształtuje to, jak będziemy kochać później, a jako wspomnienie pozostaje z nami już na całe życie”. Taaaak. Prawdy życiowe na początek poradnika gitarowego to prawie (..)
[czytaj więcej]

Nowości z serii RockStand na zimowym NAMM Show 2017
Na zimowym NAMM Show 2017 nasza marka RockStand zaprezentuje eleganckie, wykonane z litego drewna statywy do instrumentów (zarówno elektrycznych jak i akustycznych). Sprawdź wszystkie produkty marki RockStand przy stoisku Framus & Warwick w HOLU C #4576 podczas zimowych targów (..)
[czytaj więcej]

Vintage: Dobra strona gitar
Gitary Vintage znane są z dobrej jakości podbudowanej osprzętem Trevora Wilkinsona, oferowanej w przystępnej cenie. Ich klasę docenił choćby Midge Ure, lider zespołu Ultravox. Basówkę Vintage ma Krzysztof Ścierański. Gitarę Vintage kupisz w każdym dobrym sklepie muzycznym, a ter (..)
[czytaj więcej]