• 2 płyty DVD

    Teraz tylko
    40,00 zł

    Ponad 4 godziny, ujęcia z różnych kamer, prawa i lewa ręka
Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9
Guitarnet.pl - Ze świata muzyki

V Warszawski Festiwal Gitarowy

Data dodania: 2009-10-22 / http://topguitar.pl/

Oto informacja, którą dostaliśmy od organizatorów tej imprezy.
Warszawski Festiwal Gitarowy odbył się po raz pierwszy w listopadzie 2005 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, za nami już cztery edycje. Każda trochę inna, ale we wszystkich obowiązywała i nadal obowiązuje idea wykonania koncertu gitarowego z orkiestrą. Koncert z orkiestrą stawia przed wykonawcami bardzo wysokie wymagania techniczne i dopinguje do perfekcji. Wykonanie koncertu z orkiestrą wymaga zgrania w bardzo krótkim tempie z muzykami, dyscypliny we współpracy z dyrygentem .Od pierwszej edycji towarzyszy solistom orkiestra symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach pod dyr. Jacka Rogali. W 2008 po raz pierwszy wprowadziłam tzw. Dzień Polski, koncert promujący polskie koncerty gitarowe i polskich kompozytorów. Na koncert ten specjalnie napisali wspaniałe dzieła dwaj gitarzyści Marek Walawender i Marcin Olak /koncert jazzowo- klasyczny /. Drugi dzień festiwalu to tzw. Dzień Klasyczny podczas, którego można usłyszeć kompozycje zagraniczne. Kolejną ważną zasadą festiwalu jest to, iż w kolejnych edycjach nie mogą się powtarzać utwory z poprzednich lat. Festiwal został stworzony z potrzeby grania i prezentowania koncertów gitarowych z orkiestrą, tak rzadko prezentowanych przez Filharmonie. Wymyśliłam więc festiwal na którym mają możność pokazanie swoich umiejętności gitarzyści klasyczni, publiczność posłuchania utworów, których nie usłyszy nigdzie więcej w Polsce i to w najlepszej akustycznie sali koncertowej w Polsce – Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego mieszczącej się w budynku TVP. Festiwal rozwija się i zdobywa uznanie, zależy mi bardzo aby zdobył miano jednego z najlepszych festiwali na świecie. Mam nadzieję, że zagraniczni goście wywiozą od nas miłe wspomnienia, wielkie przeżycia artystyczne i rozsławią nasz festiwal na świecie . Moim marzeniem jest aby melomani ze świata przybywali specjalnie na ten festiwal a dla artystów udział w festiwalu był wyróżnieniem i zaszczytem a dla mediów temat gitary klasycznej ciekawym i godnym polecenia szerokiej publiczności . Wszystkie Warszawskie Festiwale Gitarowe odbywają się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawa, Biura Kultury oraz Fundacji Wspierania Inicjatyw Lokalnych-NOK – organizatora festiwalu od strony formalnej i jej prezesa Piotra Jańca Festiwal jest świętem dla fanów muzyki gitarowej i dla gitarzystów, którzy mogą zaprezentować swoje najwyższe umiejętności. Dorota Mężyk-Gębska Dyrektor Festiwalu 13-14.11.2009, godz. 19.00 Sala Studia Koncertowego Polskiego Radia S.A. im. W. Lutosławskiego gmach TVP - wejście od ul. Modzelewskiego Bilety: 20 zł www.eBilet.pl Pełne informacje o Festiwalu na: www.wfg.com.pl

Zobacz pozostałe newsy

Ranking sklepów muzycznych
Zanim zrobisz zkaupy w sklepie muzycznym, sprawdź jego ranking i opinie innych klientów, może zaoszczedzić ci to sporo czasu i problemów z nierzetelnym sklepem. Zobacz Ranking Sklepów Muzycznych czyli najlepsze sklepy muzyczne
[czytaj więcej]

Wszystkich początkujących i zaawansowanych gitarzystów zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe!
Weź ze sobą gitarę i przyjedź na warsztaty, które poprowadzą znakomici gitarzyści! Dodatkowo na miejscu możesz uzyskać 10% zniżkę na zakup sprzętu gitarowego marek: Laney, Aguilar, IK Multimedia, Vintage, Rotosound, BluGuitar i L.R. Baggs! W PROGRAMIE:1. Warsztaty gitarowe poprowad (..)
[czytaj więcej]

Pierwsza gitara?
Wiadomo, „pierwsza gitara jest jak pierwsza miłość – rzadko jest idealna, ale to właśnie ona kształtuje to, jak będziemy kochać później, a jako wspomnienie pozostaje z nami już na całe życie”. Taaaak. Prawdy życiowe na początek poradnika gitarowego to prawie (..)
[czytaj więcej]

Nowości z serii RockStand na zimowym NAMM Show 2017
Na zimowym NAMM Show 2017 nasza marka RockStand zaprezentuje eleganckie, wykonane z litego drewna statywy do instrumentów (zarówno elektrycznych jak i akustycznych). Sprawdź wszystkie produkty marki RockStand przy stoisku Framus & Warwick w HOLU C #4576 podczas zimowych targów (..)
[czytaj więcej]

Vintage: Dobra strona gitar
Gitary Vintage znane są z dobrej jakości podbudowanej osprzętem Trevora Wilkinsona, oferowanej w przystępnej cenie. Ich klasę docenił choćby Midge Ure, lider zespołu Ultravox. Basówkę Vintage ma Krzysztof Ścierański. Gitarę Vintage kupisz w każdym dobrym sklepie muzycznym, a ter (..)
[czytaj więcej]