• 192 stron A4 plus 3 x CD

  Teraz tylko
  94,00 zł

  Szkoła gry na gitarze elektrycznej. Krzysztof Błaś zdradza tajniki gry.
Wykonawcy:   A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż 1-9

Wykonawcy / 3 / 30 Seconds To Mars

Tytuł utworu: Pokaż wszystkie tabulatury i akordy
szukaj tylko w zbiorach 30 Seconds To Mars

30 Seconds To Mars - historia, muzycy, dyskografia..

30 Seconds to Mars – amerykański zespół rocka alternatywnego założony przez aktora i wokalistę Jareda Leto (szerzej znanego z filmu Requiem dla snu) i jego brata Shannona. Grupa zaczynała jako mały rodzinny projekt. Sprawa jednak nabrała szybszego tempa, gdy do zespołu dołączył Matt Wachter. Problemem stało się znalezienie właściwego gitarzysty. W końcu znaleziono Tomo Miličevića.

Historia

Zespół został założony w roku 1998 przez Jareda Leto i jego brata Shannona. Początkowo był on małym projektem rodzinnym. Później dołączył do nich basista Matt Wachter. Ostatecznie znaleziono także gitarzystę Tomo Miličević'a (poprzedni dwaj gitarzyści - Kevin Drake i Solon Bixler odeszli zanim zespół zaczął koncertować). W wywiadzie dla Virgin Records, zespół wyznał, że nazwa "30 Seconds To Mars" jest zaczerpnięta z artykułu profesora Harvardu, który twierdzi, że postęp jest tak duży, że jeszcze za naszego życia podróż na inne planety zajmie nam tylko kilkadziesiąt sekund.

Pierwszy album zespołu nazwany "30 Seconds To Mars", wyprodukowany przez Boba Ezrina został wydany w 2002 roku i sprzedał się w ok. 100,000 egzemplarzy. Ich drugi album "A Beautiful Lie" został wydany 30 sierpnia 2005 r. Został on wyprodukowany przez Josha Abrahama, który wcześniej współpracował m.in. z zespołami Linkin Park czy Velvet Revolver.

Ponieważ album "A Beautiful Lie" wyciekł do sieci pięć miesięcy przed datą jego wydania, zespół zdecydował się dodać do niego dwie dodatkowe piosenki: "Battle Of One" i "Hunter" (cover piosenki Björk). Dla promowania albumu zespół dołączył do dwunastu kopii tzw. "golden tickets"(złote bilety), których posiadacz miał zapewnione darmowe wejście na wszystkie koncerty 30 Seconds To Mars, a także wejście za kulisy.

31 sierpnia 2006 zespół dostał nagrodę stacji MTV2 za najlepszy teledysk ("The Kill"). "A Beautiful Lie" został sprzedany w liczbie miliona kopii i otrzymał status platynowej płyty.

W październiku zespół rozpoczął trasę koncertową sponsorowaną przez MTV2. 20 listopada odbyła się premiera teledysku "From Yesterday". Teledysk ten jest pierwszym amerykańskim teledyskiem nagranym w Chinach oraz najdroższym nagranym klipem do tej pory.

29 kwietnia 2007 na MTV Australia Video Music Awards, grupa odebrała dwie nagrody w kategoriach "Najlepszy rockowy teledysk" oraz "Teledysk roku" za "The Kill". Wiosną grupa wystąpiła na festiwalach Roskilde, Rock am Ring, Pinkpop oraz Download. Następnie zespół zaczął przygotowania do ich trzeciej płyty.

Tymczasem z zespołu odszedł basista Matt Wachter. Ktoś musiał zastąpić go na koncertach, więc tymczasowo do zespołu dołączył Tim Kelleher.

1 listopada 2007 zespół zdobył nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii "Najlepszy zespół rockowy". 21 grudnia grupa odebrała nagrodę w plebiscycie telewizji Fuse "Best Of 2007 Award" pokonując zespół Korn 7 milionami głosów.

30 stycznia 2008 pojawił się nowy teledysk do piosenki "A Beautiful Lie". Jest to pierwszy teledysk w historii nakręcony na Grenlandii.

2 sierpnia 2008 roku zespół zdobył nagrodę MTV Asia Awards w kategorii "Video Star" za kawałek "A Beautiful Lie".

Logo 

Logo zespołu to feniks nazwany Mithra (imię boga-feniksa w kulturach wschodnich i rzymskiej) z wpisanymi glifami (ang. glyphics), które oznaczają nazwę zespołu oraz samych członków. Znaki te zostały wykorzystane w teledyskach "Capricorn", "Attack" i "From Yesterday". Glify wytatuowane mają na rękach Shannon i Tomo, a Jared tylko jeden z nich na nadgarstku. Na logo znajduje się także napis "Provehito in Altum". Z łaciny "altum" może oznaczać zarazem "wysokości", jak i też przeciwieństwo - "głębię", więc znaczenie możemy interpretować indywidualnie. W języku angielskim "launch forth into the deep", jak to tłumaczą członkowie zespołu. Płyta "A Beautiful Lie" posiada nowe logo z trzema czaszkami nazywane "Trinity" ("Trójca").

Skład zespołu 

Obecni członkowie 

Byli członkowie 

Dyskografia

Albumy 

Single 

 • Capricorn (A Brand New Name) (2002)
 • Edge Of The Earth (2002)
 • Attack (2005)
 • The Kill (Bury Me) (2005)
 • From Yesterday (2006)
 • A Beautiful Lie (2007)

Soundtrack

Teledyski

 • 30 Seconds to Mars
  • "Capricorn"
  • "Edge Of The Earth"
 • A Beautiful Lie
  • "Attack"
  • "The Kill"
  • "From Yesterday"
  • "A Beautiful Lie"

Zamieszczony materiał w całości pochodzi z serwisu Wikipedia (http://pl.wikipedia.org/) i udostępniany jest na licencji GNU Free Documentation License.

Śpiewnik gitarowy / 3 / 30 Seconds To Mars
Najczęściej pobierane opracowania:

Kliknij aby zobaczyć opracowanie
From yesterday Dodaj From yesterday do schowka
30 Seconds To Mars
Kliknij aby zobaczyć szczegółowe informacje
(+) Ściągnij   (+) Pokaż   (+) Drukuj   (>) Zgłoś błąd

Rodzaj opracowania: tabulatura
Dodał: martinowic
Ocena: 6 / Głosowało: 2


Kliknij i oceń opracowanie!
Kliknij aby zobaczyć opracowanie
A beautiful lie Dodaj A beautiful lie do schowka
30 Seconds To Mars
Kliknij aby zobaczyć szczegółowe informacje
(+) Ściągnij   (+) Pokaż   (+) Drukuj   (>) Zgłoś błąd

Rodzaj opracowania: tabulatura
Dodał: martinowic
Ocena: 6 / Głosowało: 2


Kliknij i oceń opracowanie!